Spor hocası kadına bıçaklı saldırı… Kamera görüntüleri ortaya çıktı

Kentteki bir spor salonunda eğitmenlik yapan Gamze C’nin (34) avukatı Kübra Bozer, gazetecilere, meskeninde istirahat eden müvekkilinin aldığı bıçak darbeleri nedeniyle ellerini kullanamadığını için annesi ve kız kardeşinden yardım alarak gereksinimlerini karşıladığını söyledi.

Gamze C’nin plastik cerrahi uzmanı denetiminde tedavisinin sürdüğünü belirten Bozer, “Elin fonksiyonunu geri kazanıp kazanmama durumu sonra aşikâr olacak zira ellerinden ameliyat olmayı bekliyor. Şu an bileklerine kadar elleri alçıda. Parmakları fonksiyonsuz bir halde.” dedi.

Bozer, olaya ait güvenlik kamerası imajlarında, Fatih D’nin 15-16 kere bıçağı Gamze C’ye gerçek salladığının görüldüğünü aktardı.

Müvekkilinin, kendisini muhafazaya çalışırken tendonları koptuğu için ellerinin fonksiyonsuz kaldığını lisana getiren Bozer, hekimlerin ameliyat ve fizik tedavi süreci sonrasında güzelleşebileceğini umduğunu söz etti.

Avukat Kübra Bozer, Fatih D’nin bıçaklı hücum öncesinde toplumsal medyada uydurma hesaplar açarak müvekkiliyle bağlantıya geçmeye çalıştığını öne sürerek, şöyle konuştu:

“Müvekkilime uydurma toplumsal medya hesaplardan bildiri atmış. Olaydan bir gün öncesinde farklı bir bayan hesabı açıp hem beni hem de müvekkilimi eklemiş. Müvekkilim Gamze C’ye yönelik olarak ‘Babanızın selamı var. Sizi yanına bekliyor. Dua edin kendiniz için. Günahlarınızdan arının’ yazmış. Müvekkilimin babası hayatta değil. Burada babasının yanına göndereceğini, kendisini hazırlaması gerektiğini açıkça söylüyor. Bu olayı bir gün öncesinde tasarlamış.”

Olay yeri etrafındaki bir iş yerinin kamera kayıtlarında, yanındaki bayan arkadaşıyla kaldırımda yürüyen Gamze C’nin yolun karşısına geçtiği sırada şüphelinin arttan koşarak geldiği ve Gamze C’yi bıçakladığı, etraftakilerin panikle kaçıştığı görülüyor.

Gamze C, bir arkadaşıyla 1 Haziran’da Tepebaşı ilçesi Hoşnudiye Mahallesi’nde bir cümbüş yerine gitmiş, buradan ayrıldığında eski erkek arkadaşı Fatih D’nin bıçaklı saldırısına uğramıştı. Ağır yaralanan Gamze C, Eskişehir Kent Hastanesine kaldırılmış, polis tarafından gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen Fatih D. ise çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir