RAMAZAN PİDESİ FİYATI 2023 Ramazan pidesi kaç TL, ne kadar? Pideye zam geldi mi? Ankara, İstanbul, Eskişehir, İzmir fiyatları

Ramazan ayı yaklaşırken pide fiyatları merak ediliyor. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, pidenin fiyatının 10 lira olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

2023 Ramazan pidesi ne kadar?

Fiyatların haftaya netleşeceğini belirten Balcı kelamlarını şöyle sürdürdü: “Pide geçen sene 6 liradan satılıyordu, ekmek 3 liraydı. Bu sene ekmek 5 lira, pide 10 lira olma ihtimali yüksek. Maliyet hesabını yaparak ilgili kurumlara müracaat yapılacak. Vilayetlere nazaran gramlarda farklılık arz edebilir. Ekmekle pide ortasında azami yüzde 30 fiyat farkı meydana gelmiş oluyor. Geçen yıla nazaran azami yüzde 55 fark olur. Önümüzdeki hafta başında netleşmiş olur.”

İzmir’de Ramazan pidesi kaç TL?

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ise geçen yıl 350 gramı 6 liradan satılan ramazan pidesinin bu yıl yüzde 66 fiyat artışıyla 10 liradan satışa sunulmasına karar verdi. Öte yandan ramazan pidesinin gramajı 350 gramdan 320 grama düşürüldü.

Ankara’da Ramazan pidesi kaç TL?

Ankara’da Ramazan pidesi fiyatları muhakkak oldu. Geçtiğimiz yıl 250 gramı 5 liradan satılan Ramazan pidesi bu yıl 300 gramı 10 TL olarak satışa sunulacak.

İstanbul’da Ramazan pidesi kaç TL?

İstanbul başta olmak üzere öbür vilayetler için şimdi pide fiyatları açıklanmadı. İstanbul Fırıncılar Odası geçtiğimiz yıl 330 gram sade Ramazan pidesinin 6 liradan, yumurtalı ve susamlı pidenin ise 7,5 liradan satılacağını açıklamıştı.

Pide fiyatları hangi vilayetlerde muhakkak oldu?

>> Eskişehir Ticaret Odası Meclisi’nde gerçekleştirilen toplantı sonrası ramazan pidesinin fiyatı belirli oldu. Fırıncı üyelerin talepleri doğrultusunda mecliste alınan kararla 270 gram pidenin fiyatı 9 lira olarak belirlendi.

>> Çorum Fırıncılar ve Simitçiler Odası’ndan yapılan açıklamaya nazaran; geçen yıl 5 liradan satılan 300 gram boş pidenin bu yıl 200 gram olarak 5,5 liraya satılacak. Yumurtalı susamlı pide ise bu yıl 200 gram olarak 7,5 liradan satılacak.

>> İzmir’de 320 gram pide, 10 lira fiyatla satışa sunulacak.

>> Ankara’da Ramazan pidesi fiyatları belirli oldu. Geçtiğimiz yıl 250 gramı 5 liradan satılan Ramazan pidesi bu yıl 300 gramı 10 TL olarak satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir