Nesrin Ünal’dan yoğun çalışma

ANTALYA (İGFA) – İYİ Parti Antalya Büyükşehir Belediye Lider Adayı Nesrin Ünal 24 saati en verimli formda kullanıyor. Finike’ye giderek Pazar esnafını ve vatandaşı ziyaret eden Ünal, Yuvalı köyünde düğüne katıldı. Finike Belediye Lider Adayı Mehmet Dülgeroğlu’nun SKM açılışına katılan Ünal, sabah saat 10’dan gece 11’e kadar Finike’de çalıştı. Burada alt yapı yatırımlarından bahseden Ünal, Yetersiz altyapı ve yanlış kentleşme Antalya’mızın kronikleşen sıkıntıları haline geldiğinden, yapacağımız radikal ataklarla öncelikli olarak Antalya’nın altyapı meselelerini ve kentimizdeki yerleşim yanılgılarını çözmeyi hedefleyeceğiz. Kentimizdeki tüm sivil toplum kuruluşları, odalar ve üniversitelerle ortak çalışarak, tüm paydaşların üzerine hemfikir kalacağı, bilim ve fen kurallarına uygun, 50 yıllık bir Antalya kent planı üzerine çalışacağız. Dünyada değişen hava şartları sonucunda kentimizde muson iklimini ya- şamaya başladığımızdan da görebileceğimiz üzere, iklim değişikliği gelecek- te en büyük problemlerimizden biri olacak. Etraf odaklı belediyecilik anlayışımızla iklim değişikliğinin tesirlerinden korunmaya yönelik hareket edeceğiz. Sel, yangın, sarsıntı üzere afetlere karşı tedbirler alacak, uzun vadeli planlama anlayışımızı afetle ve iklim değişikliği ile uğraşta öne çıkaracak ve kentimizin altyapısını bu anlayışla kurgulayacağız” diye konuştu.

YAŞANABİLİR BİR KENT YARATACAĞIZ

Ünal, Finike programının akabinde merkeze gelerek Muratpaşa ilçesi Işıklar ve Atatürk Caddesi’ni ziyaret etti. İyi Parti Antalya Büyükşehir Belediye Lider Adayı Ünal’ı sevgiyle karşılayan bölge esnafı, birinci defa bir büyükşehir adayının kendilerini dinlediğini söylediler. Esnaf, sokak lambalarının çalışmamasından ve sirkülasyonun azlığından şikayetçi oldu. Esnafı kalkındıracak projelerle geldiklerini söyleyen Ünal, “Modern kamusal hayat kriterlerine uygun, tabiata saygılı, sürdürülebilir kent yaratma vizyonumuzla Antalya’mızı örnek kent haline getirmek için tüm takımlarımızı seferber edeceğiz. Antalya’mızı ayağa kaldırma vizyonumuzu Bizim Kentimiz Projesi bünyesinde, insanımızla barışık bir biçimde gerçekleştireceğiz. Çağdaş kentleşme anlayışımız ve tabiata saygılı, yaşanabilir, sürdürülebilir kentler yaratma anlayışımızla birlikte, Antalya’nın yeni bir çehreye bürünmesini sağlayacağımız Bizim Kentimiz Projesi çerçevesinde, kentimizdeki tüm eskimiş arıtma tesislerini yenileyeceğiz. Bina ve parsel bazlı kentsel dönüşüm projelerinden vazgeçeceğiz. Kentsel dönüşüm projelerini büyük alanlarda çağdaş kentleşme anlayışı ile yapacağız. Kenti daha fazla betona boğmayacağız. Kentsel dönüşümde radikal ve yiğit kararlar alıp geleceğimize sahip çıkacağız” dedi.

ANTALYA’YI RANTA KURBAN ETMEYECEĞİZ

Ünal, konuşmasının devamında, “Şehrimizdeki küçük yerleşim bölgelerinin ve kırsal alanların imar planları olmadığından, bu alanlar için doğal, tarihi, kültürel, ziraî dokularına uygun imar planları yaparak bu değerli eksikliği gidereceğiz. İmar planı eksikliğinden ötürü kaçak yapılaşmaya açılan bölgelerde imar planları geliştirerek kent dokusuna ve fen kurallarına uygun yapılaşmayı sağlayacağız. Toplumsal donatı alanlarını tüm altyapı ve üstyapı gereksinimlerini gözeterek tam manasıyla planlayacağız. Kentimizde sıkça görülen, ömür alanlarımızı ve tabiatımızı ranta kurban eden imar anlayışını bitireceğiz. Toplumsal donatı alanı ve altyapı yetersizliği yaşatan imar planlarının meselelerini çözecek, yeni imara açılacak bölgelerde ilgili kanun ve mevzuatlara uygun bir biçimde, imar planlarını şeffaf bir anlayışla oluşturacağız. Bölgemizin katma pahasını ve tanınırlığını artırarak halkımıza ekonomik katkı sunacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir