Bakan Bilgin: Temmuz ayında asgari ücret düzenlemesini devreye sokacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Hayat kurallarını dikkate alarak Temmuz ayında da tekrar emeği koruyacak minimum fiyat düzenlemesini devreye sokacağız” açıklamasını yaptı.

‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne ait bildirisinde Alım şu sözlere yer verdi:

Emek ve alın teri ile ülkemizin büyümesi, gelişmesi ve güçlenmesinde kıymetli rol oynayan personel kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.

Yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyüyen Türkiye’nin çalışan, üreten işçilerinin menfaatlerini gözeten adımlarımızı istikrarlı ve inançlı bir biçimde atıyoruz.

2023 yılı minimum fiyatı 2022 yılına nazaran net artış oranını yüzde 100 yaparak ülkemiz ve milletimiz için en hakikat, en hakkaniyetli kararla emeğin ve işçinin yanında olmaya devam ettik. Hayat koşullarını dikkate alarak Temmuz ayında da tekrar emeği koruyacak taban fiyat düzenlemesini devreye sokacağız. Toplumsal devlet anlayışıyla çalışanlarımızla omuz omuza vererek her bir vatandaşımızın refah düzeyinin yükselmesi, istihdamın artması için çalışmaya devam edeceğiz.

Büyük ve güçlü Türkiye’nin müreffeh geleceğini emek emek bir arada inşa ettiğimiz tüm işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tekrar kutluyor, sermayesi emek olan çalışanlarımıza sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir