Antalya ve Muğla’da kış ortasında deniz keyfi

Hava ve deniz suyu sıcaklığının 19 derece ölçüldüğü Antalya’da vatandaşlar ve turistler Konyaaltı, Lara, Sarısu plajlarında toplandı. Kumsalda güneşlenenlerden kimileri denize girdi. Bisiklet süren çocuklar da kumsalda aileleriyle oynadı.

Havanın ve deniz suyu sıcaklığının 19 derece ölçüldüğü Muğla’nın Fethiye ilçesinde ise yerli ve yabancı turistler denize girip güneşlendi.

Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Belcekız ile Kumburnu kıyılarında hafta sonu olmasının da tesiriyle hareketlilik yaşandı. Babadağ’dan yamaç paraşütüyle atlayan kimi tatilciler Ölüdeniz’in hoş görüntüsünü havadan izleme imkanı buldu.​​​​​​​

Hava ve deniz suyu sıcaklığının 20 derece ölçüldüğü Marmaris’te de yılın birinci gününde turistler ve vatandaşlar, kıyılarda vakit geçirdi. Uzunyalı ve İçmeler kıyıları boyunca yürüyüş yapanların yanı sıra balık tutmayı tercih edenler de oldu. Aileler, piknik sandalye ve masalarını koyarak plajlarda uzun mühlet oturdu. Birtakım turistler ve vatandaşlar ise denize girdi.

Bodrum’da da güneşli hava münasebetiyle kıyılarda yoğunluk oluştu. Kumbahçe, Paşatarlası kıyılarında kimi turist ve vatandaşlar denize girip güneşlendi. İlçedeki çay bahçeleri ile kıyı bandındaki yürüyüş yollarında da yoğunluk oluştu. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir